Elm & Texnologiya

Nokia efsanesi dönüyor | Peki neden battı, nasıl başaracak ?

Nokia, bir dönemin en büyük telefon üreticisi. Öyle büyük bir başarıya imza attı ki, çok uzak olmayan bir dönemde satılan her iki telefondan biri, Nokia markasını taşıyordu. Ancak zamanın ruhunu yakalayamayan Nokia, akıllı telefon dönüşümünü görmezden geldi, her şeyi ben bilirim edasında takılarak hem Android hem de IOS dünyasını küçümsedi. Üstelik Symbian ve MeeGo platformlarına gereken özeni göstermedi ve sonunda önce Microsoft'a satıldı, sonra da zamanla kaybolur gitti. Ancak 2016 yepyeni bir dönemin kapısını araladı ve HMD çatısı altında Nokia marka telefonlar dünyaya dönüş yaptı, ve şimdi inanılmaz bir gelişme ile gelecek Nokia için daha da parlak.
Akıllı telefon dünyasına yön veren en büyük şirketler, Nokia telefonlar için kesenin ağzını açtı ve çok ciddi yatırım yaparak, ortak oldular. Peki Amerikalı şirketler, akıllı telefon dünyasında şu an daha fazla pazar payına sahip olan pek çok telefon üreticisi varken, neden Nokia'ya yoğunlaştı, hangi sebeple Nokia'nın büyümesini ve daha başarılı olmasını istiyorlar, gelin masaya yatıralım ve bu kanalın en sevdiği hobi olan, detaylı analizini yapalım.
#nokia #google #android

Şərh 

 1. Ferhat Taşkın

  Ferhat Taşkın

  Gün əvvəl

  Insallah nokia yeniden ayaklanir ve eski saglamligiyla gelir adina yakışan hep kaliteydi

 2. Efe Barış Altınay

  Efe Barış Altınay

  Gün əvvəl

  15:30 google ve snap dragon

 3. parafin N

  parafin N

  Gün əvvəl

  Nokia=Osmanlı

 4. Tekno Touch

  Tekno Touch

  2 gün əvvəl

  dönmesine dönerde piyasa belli alan çok çok az olur

 5. Coco play

  Coco play

  2 gün əvvəl

  Kesin Microsoft'tur tam batıramadim bu sefer yapayım demiştir.

 6. Coco play

  Coco play

  2 gün əvvəl

  Döneceksen dön gari.

 7. Mustafa Y

  Mustafa Y

  2 gün əvvəl

  Nokia yı 5110 modelinden sonra hep Nokia kullanır olmuştum. En son dokunmatik kullandığım ürünleri de 5800 ve N8-00 olan modeli oldu. Sapasağlam telefondu. Kaç kişi düşürmüştür ve diğerleri gibi kırıldığını da görmedim. Nokia için hiç Ekran kırıldı durumuna da şahit olmadım (arabanın altında kalmadığı sürece) Kamerası (Carl zeiss mercek) aslında diğerlerinde olması gereken bir mercek sistemidir. Diğer cihazlar gün ışığından sürekli etkilenerek yanarken, Carl zeiss de içinde kapak vardı ve bir de (güneş gözlüğü) diye tabir ettiğim ışık geçirgenliği düşük bir cam. Bu özellikle öğlen aşırı ışık olduğu zaman tıpkı güneş gözlüğü takar gibi devreye giriyordu. Kameranın iç kapağı da Kamera uygulaması açık olduğu sürece açık kalırdı, uygulamadan çıkınca mercek kapağı da kapanırdı ve bunu o küçücük şeyin içine koymuşlardı. Son N8 telefonum, Symbian Anna ve Belle ile gözlerini dünyaya kapattı :(((( Keşke Androide geçmiş olaydı da yine piyasanın birincisi belki olamazdı ama en azından üst seviyelerinde olurdu.

 8. RAPİN RİTMİ

  RAPİN RİTMİ

  3 gün əvvəl

  Hmd cidden iyi iş başarıyor

 9. Mesut Yılmaz

  Mesut Yılmaz

  3 gün əvvəl

  Huawei ve Sonny bence

 10. Ertuğrul Yurtyapan

  Ertuğrul Yurtyapan

  3 gün əvvəl

  nokia ile tanışmam 2002 de oldu 2.el bi nokia 7250 almıştım fm radyo snake oyunu gibi özelliklere sahipti daha sonra renkli telefonları çıkardı en çok ses getiren modeli 7650 nin bir üst modeli olan 6600 modeli 7650 modeli kızaklı bir yapıya sahipken 6600 modeli bar tipi tasarıma sahipti ekranı çok küçük olmasına rağmen o zamanın üst düzey özelliklerine sahipti nokia mühendisleri bir çok ve ilginç sayısız model tasarladılar kuşkusuz nokia modelinin başarılı olmasındaki en büyük etken symbian işletim sistemidir eğer nokia yöneticileri symbian işletim sistemine önem verselerdi bugün samsung yerine nokia konuşuyor olurduk nokianin içerisinde geçen durumlar nedir bilemem ama son 5 yılda aynı siemens in yaptığı hataları yaptılar düşük işlemci düşük ekran çözünürlüğü ve kullanıcıya sunulan tekrarlı sistem özellikleri nokia nın sonunun geldiğini gösterdi her ne kadar windows phone modellerinde(lumia 920,925 ve 930 modelleri) gerek gece çekimi gerek hareketli çekim özellikleri kullanılsa da batmasına engel olunamadı bende windows phone işletim sistemini almak yerine symbian işletim sistemini geliştirmeseydi nokia şimdi dünya deviydi çünkü nokia mühendisleri çok yetenekli ve tasarım çeşitliliği ihtiva eden kişilerden oluşuyordu ne diyelim umarım yeniden küllerinden doğar ve yeniden teknoloji alanında dünya arenasında olurlar

 11. Jackson LiveNk

  Jackson LiveNk

  3 gün əvvəl

  Nokia nın yükselişi tamamen hırsızlıkla olmuştur. ilahi adelet işte inşallah tamamen batar ve bir daha da görünmez

 12. Ömer Polat

  Ömer Polat

  5 gün əvvəl

  Bu tuşlu telefonlar çok ilgi çekici

 13. VATAN SEVER

  VATAN SEVER

  6 gün əvvəl

  Vay beeee Huawei ye bak sen bende diyorum bunlar bu kadar güçlü kamera işini nasıl çözdüler 😳😳😳😳

 14. mko bboy

  mko bboy

  6 gün əvvəl

  o değil de reis sen neden nihat hatipoğluna beziyorsun

 15. EUROLUX SMART TV

  EUROLUX SMART TV

  7 gün əvvəl

  Abi gerçekten ama gerçekten senin bu inceleme videolarını çok seviyorum böyle devam et

 16. mustafa koçak

  mustafa koçak

  7 gün əvvəl

  nokia hayrani olarak soluksuz izledim konuyu iyi analiz edip her açıdan ele almışsın en son nokia lumia 625 aldım sago ve cezanin barismasini bekleyen bi hayran kitlesi gibi nokia ninda lider oldugu gunleri gormek isterim sadece nokia sevgisinden

 17. MEGA ALI

  MEGA ALI

  8 gün əvvəl

  Nokia telefonların atası tabiki nokia'ya yardım etmeliler ben bundan sonra sadece Nokia kullanmaya karar verdim kimler benimle ✋✋✋✋✋✋✋

  • arda yıldız

   arda yıldız

   8 gün əvvəl

   neyini kullancaksın türkiye pazarına bile girmediler

 18. Efe çağrı

  Efe çağrı

  8 gün əvvəl

  4 ay olmuş dönememiş daha :)

 19. İbrahim sağdıç

  İbrahim sağdıç

  8 gün əvvəl

  Buna sahip olmaka istese istese ya huawei ya da Samsung sahip olmak ister, nokia hiç telefon satamasa bile varlığını devam ettirebilir, sebebi de elinde çok fazla lisans var, ve markalar bunlar için nokia ya sahip olmak istiyor

 20. Duran Sarikurt

  Duran Sarikurt

  9 gün əvvəl

  Olmus esseye nal cakilmaz demis atalarimiz

 21. Şevki Mert Karagül

  Şevki Mert Karagül

  10 gün əvvəl

  videonun etkisinden çıkamıyom

 22. memduh kahraman

  memduh kahraman

  10 gün əvvəl

  Tüm Zamanların En İyisiydi Rahmetli Nokia

 23. Rƒaη GökÇe

  Rƒaη GökÇe

  11 gün əvvəl

  108 mp zeis kameramı o telefon uçar ben alırım.

 24. Ramiz yabacı

  Ramiz yabacı

  11 gün əvvəl

  Efsane her zaman efsanedir.. ..Telsiz konusunda nokia bir efsanedir ve neticede telefon dediğimiz şeyde aslında bir telsizdir.. nokia kaybediş nedeni sadece ve sadece ekran kaynaklıdır..Büyük ekranları oyun oynamak için kullanan gençliğin tercihini nokia göremedi. tercih hala aynı.. şu an nokia da büyük ekran telefonlar yaması onun yarıştan kopmasını engellemedi.. netice itibari ile nokianın yere düştüğü görüldü ve rakipleri saldırdı.. tüketici fiyat performans oranında nokiadan çok beklentisi kalmadı. nokia ilk çıktığınında rakiplerinden fiyat performans oranı ile ayrılmıştı.

 25. Samet İLBAY

  Samet İLBAY

  13 gün əvvəl

  aynen öyle eskiden nokıa ne verirse kabul ediyorduk ta ki lumia serisine kadar

 26. Samet İLBAY

  Samet İLBAY

  13 gün əvvəl

  başlıga ters konuşuyorsun nokıa batmamış

 27. Selim Demir

  Selim Demir

  14 gün əvvəl

  Apple ve huawei

 28. 김정은Kim jong-un

  김정은Kim jong-un

  14 gün əvvəl

  nokianın sonuda sovyetlerin sonu gibi olmuş

 29. ahmet aktas

  ahmet aktas

  14 gün əvvəl

  Abi kamera,işlemci,ekran kasa oranı,ekran çözünürlüğü konusunda kendini kanıtlayacak telefonlara ihtiyacı var nokia nın malum kullanıcılarını yaptığı bazı hatalardan kaybetti.Geri kazanması zor olacak.Ek olarak akıllı telefonlarındaki pil sorununa çözüm bulurlarsa iyi olacak.3 veya 4 sene sonra %50 lere düşüyor kapasitesi.

 30. Volkan Ayar

  Volkan Ayar

  16 gün əvvəl

  nokia dönsünde bi 'dönme' görelim. :)

 31. Emirhan MERDOCAN

  Emirhan MERDOCAN

  17 gün əvvəl

  MİCROSOFT NOKİA YA TECAVÜZ ETTİ..ASIL AMAÇLARI ZATEN NOKİA YI YOK ETMEKTİ BU PİSLİKLARİN

 32. Slime Turkey

  Slime Turkey

  17 gün əvvəl

  Ben çok seviyorum Nokia yı gözlerim doldu ben Nokia nın kral olmasını istiyorum çocukluğum anılarım ilk kameralı video MP3 çalarlı ilk uygulama yüklenen telefondu kral dı. MeeGo yu neden geliştirmediler.

 33. Ensar Kaya

  Ensar Kaya

  17 gün əvvəl

  Abi gozunu seveyim reklam koy videolarina sonuna kadar izleyelim emeğinin karsiligini al :) Keyifle merakla izledim emeğine sağlık :)

 34. Gökhan Tekin

  Gökhan Tekin

  17 gün əvvəl

  BU YALAN DOLANİ NE ZAMAN BIRAKACAKSINIZ BUDA BİR NEVİ DOLANDIRICILIKTİR İKİ YILDIR SADECE REKLAMİ VERİLİYOR TELEFON BİR TÜRLÜ PİYASAYA SUNULMADİ İNSANLARİ APTAL YERİNE KOYANA KADAR KENDİ SALAKLİKLARİ ÇIKIYOR GUN YÜZÜND REZİL YARATIKLAR

 35. By Oktay

  By Oktay

  18 gün əvvəl

  O videoda ki kamera tasarımı ile gelecekse hiç gelmesin. Wp iyi bir işletim sistemiydi. Keske huawei wp işletim sistemini alıp üzerinde çalışsa ortada rakibi kalmazdı. Mal microsoft elindeki cevheri değerlendiremedi.

 36. Ahmet Demir

  Ahmet Demir

  20 gün əvvəl

  Harika bir anlatım herzamanki gibi başarılar

 37. Aziz Anbar

  Aziz Anbar

  22 gün əvvəl

  Aselsan taş gibi telefon yaparken Devrim arabalarında olduğu gibi saçma sapan bi şekilde yalan oldu. Nokia 1 kere kullandım rezil kepaze bi cihazdı. 6500 slide arka kapağı oynayınca veya çıkarınca hafıza kartını görmüyordu ve nokia bunun hata olduğunu bir türlü kabul etmedi. Batsın beter olsun şerefsiz.

  • arda yıldız

   arda yıldız

   8 gün əvvəl

   aselsan telefon üretmeyecekmi keşke üretse en azından türk malı gurur kaynağı olur

 38. Mert Arslan

  Mert Arslan

  24 gün əvvəl

  Bu telefonun ekranı kiriliyomu peki?

 39. Cafer Mat

  Cafer Mat

  24 gün əvvəl

  Dk 15.00. Cevap: lenevo, opbo

 40. Ismail Uyanik

  Ismail Uyanik

  Ay əvvəl

  En kötü zamanlarda bile Nokiadan vazgeçmedim....1995 den beri kullanıyorum....

 41. OK BİLİŞİM

  OK BİLİŞİM

  Ay əvvəl

  Bence huawei diğeri ise vivo firmasıdır

 42. Toqrul Aqayev

  Toqrul Aqayev

  Ay əvvəl

  Nokiya almayin kardesler. Androidi boka yaramaz. Bən aldim pisman oldum

 43. Son NeFeS

  Son NeFeS

  Ay əvvəl

  nokia süreklı yenılemeye gıttı bır turlu kendını gosteremedı sureklı kaybettı hala neden ugrasıyorlar anlamıs degılım bırak nokıa sony sureklı androıd telefonlar cıkarmasına ragmen o bıle pısayada tutunamadı ayrıca sony çıkardıgı telefonları yuksek donalınmı çıkardı gene olmadı telefon pıyasasını samsunh ıphone huaweı(honor) xıaomı kaptı gıttı ayrıa ılk akıllı su geçırmez telefonu sony çıkardı

 44. Ozcan Yazar

  Ozcan Yazar

  Ay əvvəl

  En iyi telefon panasonic g 600 di zamanın da bence

 45. Car Fans

  Car Fans

  Ay əvvəl

  1110 6300 vay be

 46. Alaaddin ÖNDAŞ

  Alaaddin ÖNDAŞ

  Ay əvvəl

  Tebrik ederim çok güzel bir çalışma olmuş..Önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok yeni teknolojiler ve rekabetler göreceğiz.En önemli konu pil performansı ve şarj süresi olacak gibi.Mesela 30 dk da tam şarj olan ve 5 gün gibi pil süresine sahip telefonlar uzakta değil.

 47. cglr198484

  cglr198484

  Ay əvvəl

  Nokia firmasına acımıyorum daha kötü olsun. Zamanında Nokia ya rekabet edecek Türk telefonu vardı aselsan yapmıştı fakat uyanık nokia tüm telefonların parasını verip piyasadan toplattı. Akabinde de aselsen üretimi durdurdu.

  • arda yıldız

   arda yıldız

   8 gün əvvəl

   aselsan keşke üretseydi biz de elin gavurlarına bakmazdık gerçekten iyi miydi ben kullanmadım

 48. cglr198484

  cglr198484

  Ay əvvəl

  İzlerken çok keyif aldım. Monotonluktan uzak heyecan verici bir vidyo olmuş kanala da abone oldum.

 49. Efe Yasin

  Efe Yasin

  Ay əvvəl

  Apple ile huawei 🤔

 50. Tamer Bülent Karali

  Tamer Bülent Karali

  Ay əvvəl

  Kendi de daha çok ısınmak için donuna sıçmış :)

 51. Emrah Şanlı

  Emrah Şanlı

  Ay əvvəl

  👏👏👏👏👏

 52. Ri'saad

  Ri'saad

  Ay əvvəl

  Eski bir Lumia 1520 kullanıcısı olarak videoyu çok beğendim. Lumia iyiydi windows phone da iyiydi fakat gelişmek istemeyen firmalara para yedirmeyen bir Microsoft vardı. Huaweinin 2 yılda yaptıklarını 7 yılda bile yapamadılar. Umarım Nokia 9.3 gelir çünkü zeiss kameraları çok özledik.

 53. Erdal Yks

  Erdal Yks

  Ay əvvəl

  Nokia 8 den yazıyorum.

 54. hamam böceğine uçan tekme atan adam

  hamam böceğine uçan tekme atan adam

  Ay əvvəl

  Geri meri dönemedi.

 55. Metehan Demirel

  Metehan Demirel

  Ay əvvəl

  arka planda dım dım dım çalan müziğin ismi ne acaba ? çok yahşi. müzikler için link bırakmalısın erdi başkan. zırt pırt soruyoruz :)

 56. can coban

  can coban

  Ay əvvəl

  Nokia eğer yeni üreteceği telefonlarda google ı kullanacaksa (androidone) ben hiçbir şekilde almayacağım. Telefon dediğin özgün olmalı.

 57. Engin* Y

  Engin* Y

  Ay əvvəl

  Emeğine sağlık, detaylı ve bilgilendirici bir sunum olmuş.izlemek gerçekden güzel👏👏👏

  • Erdi Özüağ

   Erdi Özüağ

   Ay əvvəl

   Çok teşekkür ederim 🙏🏻

 58. MUHAMMET CAN KARAYAZ

  MUHAMMET CAN KARAYAZ

  Ay əvvəl

  etkilendim cok basaılı

  • MUHAMMET CAN KARAYAZ

   MUHAMMET CAN KARAYAZ

   Ay əvvəl

   @Erdi Özüağ rica ederim 👍

  • Erdi Özüağ

   Erdi Özüağ

   Ay əvvəl

   Çok teşekkür ederim 👍🏻

 59. black wolf

  black wolf

  Ay əvvəl

  Samsungu hicbir marka gecemez benim gözumde samsung bir dünya devi

 60. Harley Quinn

  Harley Quinn

  Ay əvvəl

  Chernobyl mini dizisinde de ayni durum söz konusuydu. Yöneticilerin egosu...

 61. Yılmaz GÜLGÖNÜL

  Yılmaz GÜLGÖNÜL

  Ay əvvəl

  Açık ara, en iyi videonuz.

 62. Oğuz İnce

  Oğuz İnce

  Ay əvvəl

  Çok güzel detaylı bir inceleme olmuş emeğine sağlık abi

 63. Servet Hosaf

  Servet Hosaf

  Ay əvvəl

  WP nesi Symbian'ın gerisindeydi?

 64. Aygul Ozkaragoz

  Aygul Ozkaragoz

  Ay əvvəl

  Kanalınızı bugün keşfettim ve iki videonuzu izledim. Çok beğendim. Tam istediğim derinlikte bilgi aktarıyorsunuz. Ancak hem hızlı konuşuyorsunuz, hem de arkada çok yüksek sesle bir fon müziği veriyorsunuz. Fevkalade dikkat dağıtan bir kombinasyon. Bu haliyle maalesef kanalınıza abone olmak ve tekrar izlemek niyetinde değilim. Bir süre arkadaki müziği kaldırmanızı bekleyeceğim, ara sıra kanalınıza bağlanarak.

 65. Hkn Ernl

  Hkn Ernl

  Ay əvvəl

  yılan hikayesi oldu nokia artık telefon işinde

 66. telsiz reis

  telsiz reis

  Ay əvvəl

  Bence sybiani geliştirselerdi belki ayakda kalırdı sybianin hakkını yediler sybianin olup iyi telefonlari vardı N8 gibi 808 gibi 603 gibi ama ben kullanmasamda benim ilgimi çeken N8 bende Nokia 500 vardi

 67. Bozkurt

  Bozkurt

  Ay əvvəl

  Teşekkürler bu değerli bilgiler için🌹

 68. Gökhan DEZZ

  Gökhan DEZZ

  Ay əvvəl

  kim diker nokia bu saatten sonra piyasa ele geçirmiş xiaomi varken şurda 1 - 2 seneye kalmaz samsung bile piyasadan silecek nokia gelse ne yapabilecek ? boş videolar yapma xiaomi den gelişmelere haber ver

 69. alfa7 göktürk

  alfa7 göktürk

  Ay əvvəl

  51 10/ 33 10 /32 10 /82 00 robot 216 gora gibiydi... yilan oyunu harikaydi...

 70. Çınar Çoban

  Çınar Çoban

  Ay əvvəl

  Keşkem google ile qualcom HTC ye yatırım yapsalardı

 71. Yaşar C

  Yaşar C

  Ay əvvəl

  hocam eğer kayda değer bilgiler bulabilirsen fujitsu markasını da anlatabilirmisin bir zamanlar dünyanın en kaliteli bilgisaayarlarını üretiyordu

 72. Bilgi Şelalesi

  Bilgi Şelalesi

  Ay əvvəl

  YENİ KANALIM AÇILMIŞTIR BİR SÜRÜ İÇERİKLE SİZLERLE BERABERİM :D

 73. Yunus Mete

  Yunus Mete

  Ay əvvəl

  Nokyadan bi cacık olmaz.çinli markalar aldı yürüdü.xaomi oppo. Pazar liderleri bunlar.nokia bunların arasından sıyrılamaz.nokia bunların arasında bok gibi ezilir.

 74. karsvegas. 36

  karsvegas. 36

  Ay əvvəl

  Valla nokia gittiginden beri bi duzgun marka cikmadi samsung sikinti xaomi zaten bela iphone pahali gefeksiz huawei cok iyiydi ama ambargo yedi

 75. GAMİNG

  GAMİNG

  Ay əvvəl

  Kardeş Nokia asla geri dönmeyecek videoda bir efsanden ibarettir..

 76. Birol KURT

  Birol KURT

  Ay əvvəl

  Birisi mutlaka Google, zira Çinliler HarmonyOS ile ortaya çıktığında işletim sistemini kime satacaklarını karar kara düşünüyor olsalar gerek...

 77. yalçın mert

  yalçın mert

  Ay əvvəl

  Teşekkürler emekli paylaşım olmuş

 78. Mehmet GÜNGÖR

  Mehmet GÜNGÖR

  Ay əvvəl

  Slm, Huawei (Honor) ve MI (Xiomi) olmalı ..

 79. Elvin Ahmadov

  Elvin Ahmadov

  Ay əvvəl

  Nokianın adı bile yeter.Bakalım neler yapıcaqlar

 80. Shenshi YouTube

  Shenshi YouTube

  Ay əvvəl

  Çok güzel anlattın ağzına sağlık her zaman aynı potansiyeli bekliyoruz 🔥🔥

 81. Özgür

  Özgür

  Ay əvvəl

  Kral

 82. Trabzon sporlu Borahan cCc

  Trabzon sporlu Borahan cCc

  Ay əvvəl

  Güzel kardeşim musluman kaniyla petrol zengini olan abd telefonu apelleyi alma uygur türklerinin katili olan çinli marka huweyi alma nokia o kadarda kötü telefon çikarmiyor orda kardeşin kan figan feryat içinde sende biraz lüksünden ödün verde katillerin firmalarini zengin edeceğine en azindan minik bi boykotun olsun

 83. Mehemmed Artunov

  Mehemmed Artunov

  Ay əvvəl

  15:39 Bence Mi değil Huawei desen hiç değil Apple oralı bile değil. Daha alt seviyede ama üst segment telefonları bir şirket olması gerekir ki bu durumda aklıma iki firma geliyor Oneplus ve GM

 84. Halil Gülseven

  Halil Gülseven

  Ay əvvəl

  Fon müziklerinin adları ne?

 85. Ali Deveci

  Ali Deveci

  Ay əvvəl

  Alkateli piyasadan silen nokya alkatelin akıbetine düştü iyi oldu

 86. Emir Kaya DEMİR

  Emir Kaya DEMİR

  Ay əvvəl

  Arada samsung reklami çikiyor dkdjdjdndd

 87. Guns And Bombs

  Guns And Bombs

  Ay əvvəl

  Bence Microsoft Ve Huawei.

 88. Swetter Keys

  Swetter Keys

  Ay əvvəl

  abi ben dede dedemki baba neden nokıa kullanıyorsun demiştim ama o zaman 2008 yıl babam 2016 ya kadar nokıa kullandı sonra telefonun plastik yeri çatladı ve boom telefon babam yine nokıa aldı oda camdan düştü jsjsjsjsjsj sonra onu kullandı anneme samsung j7 prime alınca annem de aldığı için babam da aldı jjsjsjsjsjjs

 89. Sade Vatandaş

  Sade Vatandaş

  Ay əvvəl

  Nokıadan arayüzü sade ve herkese hitap eden kullanım gelmesi şart inşallah symbian ile gelir ve bu işletim sistemi çok hızlı olur

 90. EnesReyiz TV

  EnesReyiz TV

  Ay əvvəl

  Ben Huawei kullanıyorum kamera afedersiniz 💩 gibi

 91. Ozcan Hasan

  Ozcan Hasan

  Ay əvvəl

  BUTUN DUNYA SASTI KALDI , NOKIA DUNYADA BIR NUMARADA YILARDIR ZIRVEDEDI , AMA DIGER SIRKETLER ALDIN ELINDEN PAZARLARI , , , SU AN ZIRVEDE SAMSUNG VE IPHONE , BIR NUMARALAR , ,,,,, NOKIA BIR DAHA ZIRVEYE GELECEYINI INANMAK COOOOOK ZOR , NEDENSE DIGER MARKALAR SAMSUNG VE IPHON , BEN DEVAMLI NOKIA KULANIRDIM , AMA SU AN 15 YILDIR EN SEVDIM VE KULANDIM MARKA SAMSUNG , BIR NYMARA BENIM ICIN KESINLIKLE ,,,,,, USTELIK CAMASIR MAKINASI BILE SAMSUNG ALDIM , SUPEEEEEERLER BIR NUMARA 100% NOKIA TARIHE KARISTI ABI , TEKNOLOJI COOOOOOOK ILERLEDI COOOOOOOK ,,,,, NOKIA BU REKABETE KESINLIKLE DAYANAMAZ ,,,,, 2007 -2008 NOKIA N SERISINDEN BIRTANE DOKUNMATIK ALMISTIM , COOOOOOOK BERBAT ,RESMEN COOOOOP 100000000% DEVAMLI TUTULUYOR COOOOOK AGIR CALISIYOR, UC BES SEFER TAMIRE VERDIM , DEVAMLI BERBAT DUNYANIN EN COOOOOOP MARKASI NOKIA SU AN !!!!!!!!! SU AN NOKIA ALAN KISI ANCAK YANI TELEFON TEKNOLOJISINDEN ANLAMIYEN BIRI ALIR , YOKSA HIC KIMSE KESINLIKLE NOKIA ALMAZ BU KESIN 100%, NOKIA TARIHE KARISTI 100%

 92. Bayram Özil10

  Bayram Özil10

  Ay əvvəl

  Cok guzel video Nokianin geri donmesi beni sevindirdi. Umarim yukselir 1 numara olur

 93. Lubi Mustermanni

  Lubi Mustermanni

  Ay əvvəl

  Hangi tarihde ayni anda bu bölgelere hükmetti? Osmanlidan bu parcayi alirken abd zaten hür degilmiydi?

 94. Kursat Gagiloglu

  Kursat Gagiloglu

  2 ay əvvəl

  Ağzına sağlık keyifle izliyoruz

 95. Levent K. S

  Levent K. S

  2 ay əvvəl

  Erdicim seni severek izlerim lakin Nokia anca bundan sonra eve doner reZalet bi arayuz zeis lens koymakla telefon yapamazsin

 96. Emre Yayla

  Emre Yayla

  2 ay əvvəl

  Nokia, N97'nin güncel bir versiyonunu çıkarsa hemen alırım.Bide android olursa tadından yenmez.

 97. Ahmet Faruk Saygı

  Ahmet Faruk Saygı

  2 ay əvvəl

  diyecek laf bulamıyorum. eline diline sağlık erdi özüağ

 98. Burak

  Burak

  2 ay əvvəl

  Yıllardır döndü dönecek, bi dönemedi :)

 99. siyah gölge

  siyah gölge

  2 ay əvvəl

  3310

 100. İbrahim Küçükhalıcı

  İbrahim Küçükhalıcı

  2 ay əvvəl

  Hem beğendim, hem de abone oldum. Emeğine sağlık belgesel tadında akıcı konuşmalı bir çalışma olmuş.

İrəli