Engelleri Avantaja Cevirin: Betul Mardin at TEDxAnkaraCitadel

Betûl Mardin (Doğum 1927 ) Istanbul Amerikan Koleji'nden 1946 yılında mezun olmuştur. Mardin meslek hayatına 1957 yılında gazeteci olarak başlamış, Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumu için yapımcı olarak devam etmektedir. 1967 yılında Londra'da gerçekleşen bir BBC Eğitim kursunu tamamladıktan sonra 1968 yılında Ankara'da kurulan Türkiye Devlet Televizyonu'nun Oyun Bölümünü oluşturmuştur. Aynı yıl TRT'den ayrıldıktan sonra bir tesadüf sonucu Türkiye'de hiç bilinmeyen bir mesleğe önce ürkerek sonra kendinden emin olarak girdi : Halkla İlişkiler.. Yoğun bir çalışma sonunda çeşitli kuruluşların halkla İlişkiler sorumlusu oldu. Uzmanlaşmak amacı ile Mardin, 1971- 1974 yıllara arasında Londra'da çalışmalarını sürdürdü. Dönüşünde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği başkanlığını yürüttü. 1976 -- 1982 Mardin'in asıl amacı Türkiye'nin uluslararası arenada tanımasıydı. Dolayısıyla önce Avrupa Halkla İlişkiler Dernekleri Konfederasyonu CERP ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA'ya üye olup oralarda aktif görev yaptı. 1995 yılında IPRA'ya başkan seçildi. İki yıl sonra da 'üstat' anlamına gelen 'Member Emeritus' ünvanını kazandı. Geçmiş Başkanların Konseyine de başkan olmuştu.
Eğitimci olarak 1969 yılında önce İstanbul Üniverstesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon programcılığı üzerine eğitim verdi. 1975 yılından itibaren ise önce Boğaziçi Üniverstesi Turizm Bölümü'nde sonra da 75 -- 97 yılları arasında her zamanki gibi İstanbul Üniverstesi İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler konusunda ders verdi. 1997 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesidir.
1998 yılında Anadolu Üniversitesi tarafından iletişim konusunda Fahri Doktor ilan edilmesinin yanısıra bir çok ulusal ve uluslararası ödül alan Mardin, son olarak da Amerika Halkla İlişkiler Derneği'nin ( PRSA ) Halkla iLİşkiler Yaşamboyu Başarı 2005 Atlas ödülünü almaya hak kazanmıştır.
Aktif iş yaşamına ortaklarıyla birlikte 1987 yılında kurduğu IMAGE ve Strateji Tanıtım Şirketlerinin Onursal Başkanı olarak, mesleği ile ilgili tüm kuramlarını uygulamaya geçirmeyi misyon edinerek devam etmektedir.
About TEDX
In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)
TEDx hakkinda,
Fikirlerin paylasilmaya deger oldugu anlayisi ile TEDx, TED benzeri deneyimi paylasmak icin insanlari kendi duzenledikleri etkinliklerde bir araya getiren yerel bir programdir. TEDx etkinliklerinde, TED Talks videolari ve konusmacilar, kucuk bir grupla derinlemesine tartisma ve baglantilarin yarattigi isiltilari bir araya getirirler. Kendi bulunduklari yerlerde duzenlenen bu etkinlikler, "x=bagimsiz duzenlenen TED etkinligi" olarak markalastirilirlar. TED konferansi, TEDx programina yol gosterir. Ancak bireysel TEDx etkinlikleri kendine ozgu duzenlenir*. (* Belirli kural ve yonergelere tabidir.)

Şərh 

 1. Hüseyin Bilgin

  Hüseyin Bilgin

  22 saat əvvəl

  „GÜLiSTAN DOKU!GÖKHAN GÜNES!“BURASI T.C.BiR KACIRILIP KAYBETME OLAYI DAHA!!!“KAMUOYU ADINA SORUYORUZ?“GÖKHAN GÜNES“EZiLENLERiN SOSYALiST PARTiSi GENCLiK ÖRGÜTÜ ÜYESi(SYGB-SOSYALiST YURTSEVER GENCLiK BiRLiGi)BiR DEVRIMCi DAHA DÜN iSTANBUL-iKiTELLiDEN BASAKSEHiRDE CALISTIGI iSYERiNE GiTMEK iCiN ,BiNDiGi GÜPEGÜNDüZ SAAT:12“20‘CiVARINDA BiNDiGi OTOBÜSDEN iNDiGi SIRADA,YANINA YAKLASAN iKDiDARIN 4-5.KiSiLiK FASiST KATiLLERiNCE KACIRILMISDIR.BÖYLESiNE YOBAZLIGIN,ZORBALIGIN FASiST KATiLLiGiN YASANDIGI,FASiST DEVLET TERÖRÜNÜN YASANDIGI BiR ÜLKENiN ADI;“T.C.“DERHAL „GÖKHAN GÜNES“DEVRiMCi GENC iSCi SERBEST BIRAKILMALIDIR!BU FASiST KATiLLERDEN HESAP SORULMALIDIR!TÜM EZiLENLER,HALKLARIMIZ BU OLAY KARSISINDA;BiR KIVILCIM GiBi AYAGA KALKMALI BU iKTiDAR GÜDÜMLÜ YOBAZ,ZORBA,iSLAMCi FASiST KATiLLERDEN HESAP SORMALIDIR!!!“iKTiDARA ,SOYSUZ iCiSLERi BAKANI SÜLEYMAN‘A VE iKTiDAR RiCALiNE KAMUOYUADINA YÜKSEK SESLE BiRKEZ DAHA SORUYORUZ?“YETER ARTIK!!!“GÖKHAN GÜNES NEREDE?DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!AJANLASTIRMA,iSBiRLiKCi KACIRIP,KAYBETME GiRiSiMLERiNE DERHAL SON VERiLSiN!DEVRiMCi GÖKHAN GÜNES‘iN AKiBETi HAKKINDA DERHAL KENDiLERiNE DEVLETiM DiYEN,iSTiHBARATLARIYLA ÖVÜNEN YETBiLiLERDEN „GÖKHAN GÜNES“AiLESi VE KAMUOYU ADINA DERHAL ACIKLAMA ACiLEN BEKLiYORUZ!!!AKSi TAKDiRDE BU KIVILCIM SiZi YAKAR BEYLER!!! KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!!!ÖZGÜR iNSANLIK iNSiYATiFi.🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 2. Fadime ŞIK

  Fadime ŞIK

  Gün əvvəl

  Tam bir Anadolu kadını. Üretken,emektar,azimli

 3. Ayse Duman

  Ayse Duman

  Gün əvvəl

  Tedx citadel lütfen şapkalı u ile yazabilir misiniz ironik olmuş

 4. burak Özbuğutu

  burak Özbuğutu

  2 gün əvvəl

  Vay beeee nefesimizi kestin hocam

 5. onur yekedüz

  onur yekedüz

  4 gün əvvəl

  Bence merak azim ve" Neden olmasın ? " sorusu Betul Annemizin 3 temel iliesi

 6. Zeynep Berra Çoban

  Zeynep Berra Çoban

  4 gün əvvəl

  yaşıyor mu

 7. yunus emre ari

  yunus emre ari

  4 gün əvvəl

  16 : 58 turkiyenin komsulariyla iyi gecinmesi lazim ey ablam ey .

 8. yunus emre ari

  yunus emre ari

  4 gün əvvəl

  Herkes ayni seyi istiyor o zaman sinan canani izlemeyi herkese tavsiue ediyorum

 9. Umut Yalvaç

  Umut Yalvaç

  5 gün əvvəl

  Başarısı çok konuşulacak kadın

 10. PRENSES ZERDA

  PRENSES ZERDA

  5 gün əvvəl

  Kadın aşırı bilgili

 11. ozgenur

  ozgenur

  5 gün əvvəl

  Vay be helal olsun, dimdik duruşunuzla bu hayatta harika işler başarmışsınız..

 12. Paul Morphy

  Paul Morphy

  5 gün əvvəl

  Mükemmel

 13. True True

  True True

  5 gün əvvəl

  Jack of all trades, Master of none derler böylelerine. Bir ömür boyu, hiçbir eğitimi ve uzmanlığı olmayan işlerde daldan dala kona kona ve tamamen talihin yardımıyla bir yerlere gelmiş insanların, "başarılarını" kansere çare bulmuş gibi anlatmaları her zaman çok itici gelmiştir. Ama kadın ya, okumuş ya, küçükken şiddet görmüş ya, hemen sebepsiz ilgi ve saygı görür böyle insanlar. Pozitif ayrımcılığın ekmeğini yemiş bir kişi bence. 50'li, 60'lı yıllarda ingilizce bilen insan sayısı zaten parmakla sayılacak kadardı, bir de varlıklı bir çocukluk, ingilizce eğitim, dadılar konaklar... üniversite sınavı yok, rekabet yok, halk zaten zır cahil, e meydan sizin gibi insanlara kalmış işte. Başarı hikayesi filan değil bu anlatılanlar.

  • Paul Morphy

   Paul Morphy

   5 gün əvvəl

   Senin gibilere de herbokolog derler, tanıdık geldi mi

 14. Reyhana Reyhana

  Reyhana Reyhana

  5 gün əvvəl

  💐💐💐🌠

 15. Zeliha Girgin

  Zeliha Girgin

  6 gün əvvəl

  Hocam bu engeleren yakininiz yapinca ve genc hayati bilmeyen biri olrak kaldiramadim hep ayip gunah diye dikta edildi .sonra pisman oldu ama gecti .yasamim zehir oldu. Sorsalardi gelmezdim bu 2yuzlu insanlarin oldugu dunyaya

 16. Birgül Ayrık

  Birgül Ayrık

  6 gün əvvəl

  Bu zamanda bu donanımda bi insanın bukadar mütevazi bi sekilde hiç ben diye öne çıkmadan nasıl ilerlediğini basirisini ve hayatını dinledim örnek bi insan sizi tanıdıma çok memnun oldum inanın Betül Mardin

 17. Oğuzhan Pektaş

  Oğuzhan Pektaş

  6 gün əvvəl

  Şu kadar değerli insanların ülkesi için çaba gösterdiği yerlerde, şimdi halkla ilişkilere bakıyorsun, yabancı ülkeye kendimizi tanıtmak için gönderdiğimiz insanlar yabancı dil bile bilmeyecek hadsizlikte liyakatsizler. Yazık lan. Ben ülkem adına utanıyorum, vaktiyle neler varmış da hepsini hiç etmişler.

 18. Halil İbrahim Baygül

  Halil İbrahim Baygül

  7 gün əvvəl

  Ne yazacağımı bilemedim gerçekten harika bir anlatım mükemmel bir başarı hikayesi sizi canı gönülden tebrik ediyoruum

 19. Medinee Memmedov

  Medinee Memmedov

  8 gün əvvəl

  Bu nasıl bir kadin ya etkilendim resmen. Böyle kadinlari seviyorum

 20. Timuçin Korkmaz

  Timuçin Korkmaz

  9 gün əvvəl

  Beğenmeyenleri anlamıyorum

 21. YağMur Gökçek

  YağMur Gökçek

  10 gün əvvəl

  Hep destekçileri olmuş bizim halkla ilişkiler askari ücretten ileri gitmiyor. Biz kafamıza göre yurtdışına değil şehir dışına bile çıkamıyoruz.

 22. Ayşenur Çavuş

  Ayşenur Çavuş

  11 gün əvvəl

  Çok etkileyici, ilham verici modern cumhuriyet kadını. Sayılarının artması dileğiyle. Önce vatanım sonra mesleğim...

 23. zamina крик тишины

  zamina крик тишины

  11 gün əvvəl

  Neden şimdi tanışıyoruz?

 24. Gül. Gül

  Gül. Gül

  12 gün əvvəl

  Cok acıtıyor sözleriniz. Güzel ve kalbi temiz insansınız.Nedir bu çocukların elimizden çektikleri. Sesimi yükseltigimde kücücük oğlumdan özür diliyorum ve diyorimki : "Arsiz olursanda ben seni çok seviyorum!"

 25. serap şenkaya

  serap şenkaya

  12 gün əvvəl

  Betul Mardinli hocamıza Sevgilerimle

 26. serap şenkaya

  serap şenkaya

  12 gün əvvəl

  Betul Mardinli hocamıza çok teşekkür ediyorum.Bizlerin "Halkla İlişkiler " konusunda motivasyonumuzu arttırdı adeta ufkumuzu aydınlattınız.✨🌸

 27. serap şenkaya

  serap şenkaya

  12 gün əvvəl

  Sohbetlerinizin devamını dileriz. Sayın Betul Mardinli Hocam biz gençler sizin tecrübelerinizden faydalanmak halkla ilişkilerin dehası olarak sizin aydınlattığınız yolda ilerlemeye devam etmek bizler için gurur kaynağıdır. Sevgi ve hürmetlerimle saygılarımı sunarım.

 28. Hasret Ekin

  Hasret Ekin

  12 gün əvvəl

  Kimin gibi olmak istedigime karar verdim sanırım

 29. Ahmet Yardımcı

  Ahmet Yardımcı

  12 gün əvvəl

  Sen dadidan yedin bende anneden dedim bende kafamdan dengesizim ne yapayim

 30. Nisa nur

  Nisa nur

  13 gün əvvəl

  Çok muhteşem bir insansınız tekrar tekrar dinlemeye geliyorum 😍

 31. SEVAL KORKUT

  SEVAL KORKUT

  13 gün əvvəl

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️👏👏👏👏👏👏👏👏❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 32. SEVAL KORKUT

  SEVAL KORKUT

  13 gün əvvəl

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👍👍👍👍👍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 33. Sweet music love

  Sweet music love

  13 gün əvvəl

  Uluslararası anamız

 34. Ayla Koç

  Ayla Koç

  14 gün əvvəl

  Muhteşem

 35. Ayşe Özkılıç

  Ayşe Özkılıç

  14 gün əvvəl

  Betül hocam ağzınıza yüreğinize sağlık izleyen herkesin içinde bir kıvılcım oluyorsunuz 🍀❣️🍀❣️

 36. Afra Reyhan Koç

  Afra Reyhan Koç

  15 gün əvvəl

  ağlamak istiyorum .. mükemmel bir türkçe mükemmel bir duruş tam bir türk kadını tam bir medeniyetsin ANNE.

 37. NURTEN NURLU

  NURTEN NURLU

  15 gün əvvəl

  O kadar hayranım ki❤️

 38. Nurten Güver

  Nurten Güver

  15 gün əvvəl

  👏👏👏

 39. Anıl Öztürk

  Anıl Öztürk

  16 gün əvvəl

  Keşke TEDx değerli konuşmacılarının ne dediğini dikkatle dinleseymiş ve herkesin yaptığı hatayı tekrarlamasaymış!!! Adımdaki "u"nun üstüne nokta koymayın "şapka" koyun çünkü Betül "keçi" demek diyor Betûl Mardin! TEDx ise inadına yapar gibi videonun kj'sine ısrarla "Betül" yazıyor!!! Gerçekten inanılır gibi değil, bu mu kendisine olan saygınız? Neyse ki paylaşım altındaki açıklama yazısında doğru yazmışlar. Tebrikler. Hanım efendiyi ise, gerçek anlamda, hayranlıkla tebrik ederim, keşke sizin gibi daha çok kıymetli insan yetiştirebilsek!

 40. W G

  W G

  16 gün əvvəl

  Mardin Süryanidir de.

 41. Şeyma Aydın

  Şeyma Aydın

  16 gün əvvəl

  HELAL OLSUN NE MUTLU SİZE Kİ ANLATACAĞINIZ NE GÜZEL ŞEYLER BİRİKMİŞ. BAŞARILI İNSANLARIN ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLURMUŞ DERLER...

 42. Gulsen Poladova

  Gulsen Poladova

  16 gün əvvəl

  Yaaaa kadın çok güzel konuşuyor.Çok medeni konuştu hayran kaldım.👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏.

 43. SEVİNÇ GÜNGÖR

  SEVİNÇ GÜNGÖR

  17 gün əvvəl

  süpersiniz ya kadın çok iyi ingilizce fransızca bilmesine rağmen tek bir yabancı kelime koymadi konusmasina

 44. Teko

  Teko

  17 gün əvvəl

  @UCNQkmGtfW4e9ILjvK-_2u5Q frekansımız Elif lam mim dir.. lütfen bu kanaldaki videoları Allah rızası için baştan başlayarak sırasıyla izleyin(hızlandırılmış olarak da izleyebilirsiniz) bu kanaldaki konuşmacının tüm anlattıkları frekanlar üzerine.. en azından ilk 20 25 videosunu izleyin ki genel bir kanı oluşturabilesiniz.. teşekkür ederim.. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.. sevgi de bilgi de paylaştıkça güzel, başarılarınızın devamını dilerim bu yeni yılda da :D..

 45. Fazilet Dinçer

  Fazilet Dinçer

  17 gün əvvəl

  Siz mükemmel bir insansınız. Hayatta atacağım adımlarda sizden ilham alacağım çok şeyler var.Sağlık ,huzur ve esenlik dolu uzun ömürler diliyorum.❤

 46. Serife Şimşek

  Serife Şimşek

  17 gün əvvəl

  Egitim şart

 47. Serife Şimşek

  Serife Şimşek

  17 gün əvvəl

  Okadar zekalı kadın Bilim İnsan olsa koronaya aşı bile bulurdu İşte kadın dedigin sanki pırlanta gibi yahuuu

 48. Serife Şimşek

  Serife Şimşek

  17 gün əvvəl

  Kitap gibi kadınlar nekadar dinlesekte doyum olmuyor Dinlemek çoooook güzel onları İnsanlara işık ümit veriyor

 49. Serife Şimşek

  Serife Şimşek

  17 gün əvvəl

  Cumhuriyet kadını konuşması harika helal olsun

 50. Hüseyin Bilgin

  Hüseyin Bilgin

  18 gün əvvəl

  Erdogan sende islamci Fasist TÜRKiYE’Yi Hilafete(DIN Devletine)Götürmek isteyen Fasist Katil Teröristsin!!!Erdogan sende islamci Fasist TÜRKiYE’Yi Hilafete(DIN Devletine)Götürmek isteyen Fasist Katil Teröristsin!!!...

 51. Deniz Denizz

  Deniz Denizz

  20 gün əvvəl

  Siyah cay dan nefret ediyore

 52. Ekrem Kartal

  Ekrem Kartal

  21 gün əvvəl

  Bende küçükken cok şiddet gördüm kekeledigim için okula biryıl geç aldı Ögretmen o ızdırabı hep hissederim halen param felan olmadığı zaman zor konuşuyorum hep dalga geçtiler bana şiddet uygulayan kekelememe sebep babam dahi cok dalga geçti hep içime kapanık yaşadım yaşım 42 halen aglarım gözlerim dolar yaşadıklarım aklıma gelince bu ablanın yaşadıklarını cok iyi anlıyorum bir topluma girince konuşmak için şekilden şekile giriyorsun acı bir olay

  • Murat Aydın

   Murat Aydın

   19 gün əvvəl

   Kardeşim hayat geçiyor lütfen kendini toparlayıp geçmişte yaşadıklarından sıyrılmaya çalış. Çok zor biliyorum ama uğraşmak gerekiyor. Ben de kırk yaşıma geldim ve hala kötü çocukluğun izleriyle boğuşuyorum tam atlatabilmiş değilim. Seni o kadar iyi anlıyorum ki 😔

 53. şev

  şev

  22 gün əvvəl

  o kadar hoş bir konuşma ki defalarca gelip tekrar tekrar aynı heyecan ile dinliyorum, mükemmel bir kişilik...

 54. meryem kalkan

  meryem kalkan

  24 gün əvvəl

  Turkiyenin nadir gorulen yildizlarindan biri . gercekten muazzam bir konusmaydi bitmemesini istedim adeta.

 55. Fadime Yıldız

  Fadime Yıldız

  25 gün əvvəl

  parti kur oy verelim

 56. AYŞEGÜL İHSAN

  AYŞEGÜL İHSAN

  25 gün əvvəl

  Bir Kadın'a nasıl hayranlıkla bakılırsa, öyle baktım... idolümsünüz!

 57. Ismail Ertan

  Ismail Ertan

  26 gün əvvəl

  Çok güzel bir başarı öyküsü ve yeni bir mesleğin yaratıcısı. Betül hn.mı kutluyorum ve gençlere izlemelerini tavsiye ediyorum. Tebrikler.

 58. Gülay Çağan

  Gülay Çağan

  27 gün əvvəl

  Kekeme olduğu için, herkes tarafından dalga geçilen bir çocukluktan, yılmayıp kendini geliştirip uluslararası tanınan bir Halkla İlişkiler Uzmanı olmak, son derece takdire şayan. 👏 👏 Sizin gibi değerli bir büyüğümü çok geç tanımış olmam benim için ne büyük bir kayıp. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.

 59. Dilan Kilic

  Dilan Kilic

  27 gün əvvəl

  aramızda 70 yaş olmasına rağmen en ufak br sııkılma bile olmadı pür dikkat dinledim çok iyi anlattı

 60. Yavuz Polat

  Yavuz Polat

  27 gün əvvəl

  Ve şimdi.. Komşularla sıfır sorunsuz olduk!! Anlayana...

 61. Hayat knk

  Hayat knk

  28 gün əvvəl

  Böyle bir kadını yeni tanıdığım için vicdan azabı çekiyorum

 62. Gonca Arıcan

  Gonca Arıcan

  29 gün əvvəl

  Vay beee aslında hakla ilişkiler konusunda Türkiye in annesi olmuşsunuz ama biz yeni öğrendik, sizin gibi ileri görüşlü insanlara çok ihtiyac var. Uzun saglıklı ömürler diliyorum..

 63. We Stan

  We Stan

  Ay əvvəl

  ''So What?'' ;)

 64. Lezzetli Yemeklerim

  Lezzetli Yemeklerim

  Ay əvvəl

  Merhaba kanalımı yeni açtım desteklerinizi beklerim inşaallah ❤️❤️

 65. Mehmet Hakan Evişen

  Mehmet Hakan Evişen

  Ay əvvəl

  alkisladim evde manyak sandı millet

 66. burcu tuncbiz

  burcu tuncbiz

  Ay əvvəl

  Kalite ve eğitimin önemi .Konuştukça dınleyesım geldı.

 67. Hüseyin Bilgin

  Hüseyin Bilgin

  Ay əvvəl

  „TÜM KAMUOYU BEKLiYORUZ!KATiL HIRSIZ FASiST DiKTATÖR;SELAHATTiN DEMiRTAS AIHM.KARARI BENi BAGLAMAZ DEMiS;DOGRUDUR!SENi iNSANLIK,HALK,TOPLUM BAGLAMAZ;SENi CALIP,CIRPMAK,HIRSIZLIK,KATiLLiK,MAFYA,HAYDUTLUK,TARAFGiRLiK,ADAM KAYIRMACILIK,MAFYA,CETECiLiK,KUTUPLASTIRICILIK,DiN TÜCCARLIGI,KAMU,DEVLET KAYNAKLARiNIN,YANDAS MÜTEHHATLERE,YANDAS MEDYAYA ,HANEDANLIGA ,YENi OSMANLICILIK,YENi iTAATCILIK,TARiKATLAR,SEYHLER,CEMAATLAR,MÜRiDLER,SAVAS,iSGAL,iNSANLIK SUCLARI,HALK KATLiAMLARI,GEMiCiKLER,YATLAR,BANKALARIN iCiNi BOSALTMAK,TUNUSA,5.MiLYAR HiBE YARDIM,IRAK‘A 5.MiLYAR HiBE YARDiM HALKIN ,KAMU KAYNAKLARININ CARCUR EDiLMESi,ÜLKENiN KATAR,KATAR SATILMASI ,TAM BiR FASiSTCE SOYGUN DÜZENi SENi BAGLAR;SENi HAK ,HUKUK,ADALET SENi BAGLAMAZ;SENi KHK(KANUNSUZ, HUKUKSUZ,KEYFi)ANAYASOSUZ,BABAYASOSUZ,MEVZUATSIZ,KANUNSUZ EMiRLER SENi BAGLAR;SELAHATTiN DEMiRTAS‘IN HAKKI,HUKUKU,SELAHATTiN‘E YAPTIGINIZ,4.YILLIK AiLESiNE,COCUKLARiNA,ANNESiNE,BABASINA,HALKiNA,MÜCADELESiNE YAPTIGINIZ ZULM SENi BAGLAMAZ!KISACASI SENi KOLTUK,DESPOTLUK,HIRSIZLiK,KATiLLiK,FAiST CELLATLIK,DiKTATÖRLÜK,FASiST TERÖRiSTLiK SENi BAGLAR!ELBET HALK ÖZDEYiSiNDE SÖYLENDiGi GiBi ;SENi YOBAZ,ZORBA,CAGDISi GERiCi SENi;“GÜN GELECEK!DEVRAN DÖNECEK!ZALiMLER,KATiLLER,DESPOT FASiST DiKTATÖRLER HALKA HESAP VERECEK!!!SiMDi „SELAHATTiN DEMiRTAS BIRAKILACAK!!!“DiYEN SAGDUYULU SESE BiRAZDAN KULAK VERELiM!!!SELAM VE SAYGiYLA KAMUOYUNA DUYURULUR!!!MUTLAKA KAZANACAGIZ!!!✌️✌️✌️✌️✌️BiR VATANDAS

 68. Süleyman Arınç

  Süleyman Arınç

  Ay əvvəl

  Doğudaki çoğu hoca öğrencilere çin işkencesinden daha beter zulüm yapıyorlar.Halkin cahilliğinden yararlaniyorlar

 69. Aslıhan ARMAĞAN

  Aslıhan ARMAĞAN

  Ay əvvəl

  İzlerken içimde güneş doğdu

 70. aakin6

  aakin6

  Ay əvvəl

  Hoşlanmadım evlerden ırak

  • dignA _000

   dignA _000

   8 gün əvvəl

   🧠🔫

 71. Muhammed Saltan

  Muhammed Saltan

  Ay əvvəl

  Ya kadin ozellikle dedi Betul diye ted x yinede Betül yazmis

 72. Arzu Belbüken

  Arzu Belbüken

  Ay əvvəl

  Betul Mardin harikasınız 👏💫

 73. kenan esen

  kenan esen

  Ay əvvəl

  Maşallah, Helal olsun böylesi güzel insanlara 👏👏👏👏

 74. bülent güllübahçe

  bülent güllübahçe

  Ay əvvəl

  zavallılar, kadının anlattıklarından ders çıkaracaklarına yok onu dedi mi demedi. mi.. yorum kısmını sürekli karşısındakine karşı üste çıkma gayreti için bir araç haline döndürme çabası... dinleyin önce..algılayın.birşeylerkapın..belki de değişir hem de gelişirsiniz ..

 75. Sultan Yıldırım

  Sultan Yıldırım

  Ay əvvəl

  İslipanya kraliçeden bozma gelini tranmis erkekken kadın olmuş hahahhaha

 76. Robin Ares Adal

  Robin Ares Adal

  Ay əvvəl

  Şahane

 77. Elif Zehra Topcuoğlu

  Elif Zehra Topcuoğlu

  Ay əvvəl

  7. sınıfa gidiyorum.Öğretmenimiz rehberlik dersleri öncesinde tedxtalks'dan böyle videolar izletiyor.Sonrasıda videoyu izleyip notlarimizi alıp rehberlik dersinde o video ilgili konuşuyoruz.Bazı sonuçlar çıkıyoruz.Gerçekten çok keyifli ve bilgilendirici videolar.Hepsi çok güzel ve anlamlı videolar 🙏💕😌

  • Elif Zehra Topcuoğlu

   Elif Zehra Topcuoğlu

   24 gün əvvəl

   @Onurcan Altunkaya 🤗

  • Onurcan Altunkaya

   Onurcan Altunkaya

   24 gün əvvəl

   Afferin abicim. Kendinizi hep böyle geliştirin. Hep çalış, arkadaşlarını motive et. Tebrik ederim seni, öğretmenini, aileni...

  • ARJEN

   ARJEN

   Ay əvvəl

   şahane bir öğretmeniniz var.:))

 78. Şeymanur Şahinyılmaz

  Şeymanur Şahinyılmaz

  Ay əvvəl

  en ne izledim ?????

 79. Tuğçe Kılıç

  Tuğçe Kılıç

  Ay əvvəl

  Beni döverek kekemelige iten ablam seni hiç affetmeyecegim hiç

 80. Tuna Alp Aydın

  Tuna Alp Aydın

  Ay əvvəl

  .

 81. Are you sure

  Are you sure

  Ay əvvəl

  Oh my god gerçekten mükemmel bir insan

 82. Fatma Nur

  Fatma Nur

  Ay əvvəl

  Örnek alınacak bir kadınsınız Betûl Hanım çok güzel bir konuşmaydı ara ara dinleyip motive oluyorum.

 83. MÜHENDİS ASLI

  MÜHENDİS ASLI

  Ay əvvəl

  geleceğimi görüyorum kadında

 84. MERAL

  MERAL

  Ay əvvəl

  kendimi görüyorum kadında

 85. Montaj Delisi

  Montaj Delisi

  Ay əvvəl

  tüh bende bu kadını almanya başkanı angela merkel sandım da geldim kadının ismi BETUL mARDİNMİŞ UTANDIM VALLA

 86. fetih 1453.

  fetih 1453.

  Ay əvvəl

  Çok zarar çookkk😑ha doğu ja Karadeniz hiç farketmiyor azcık farkeder, bi tık belki😶

 87. Ceren Cerenova

  Ceren Cerenova

  Ay əvvəl

  Hayranlıkla izledim

 88. Ayşe Başol turan Turan

  Ayşe Başol turan Turan

  Ay əvvəl

  🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇳🇬🇳🇬🇳🇬🇳🇬🕋🕋🌾🌾🏞️✍️🦅💮👳🏻‍♀️👳🏻‍♀️💐🌷🌷☘️🌿🌹🍃🍃🙏🏼😇👍🏻☝🏻👈💚📿📿🧠🤍👳🍁👼👼🕌🤲🏻🧿🐊🌄🥀🥀🚦🍀 YaAlllllllllllaaaaaahhhhhh yamuhhhhhhaaaaammmmmeeeeeddddd dönüş yolunda cihat 🇸🇦🇳🇬🕋 Uhud bedir Çanakkale şehitleri evliyalar sıddıklar şeyhler dervişler hocalar müezzinler talebeler Allah dostları müridler YaAlllllllllllaaaaaahhhhhh yamuhhhhhhaaaaammmmmeeeeeddddd dönüş yolunda cihat 🇸🇦🇳🇬🕋 bu dünya bizlere bir okul sınav bitince geldiyimiz yer gideceyimiz yer olacak 🇳🇬🇳🇬🇸🇦🇸🇦🍀🕋🧿🐊

 89. Murat Çolak

  Murat Çolak

  Ay əvvəl

  Keşke bir farklı boyutta bu Hanımefendi Cumhurbaşkanımız olsa.

 90. Figen Erol

  Figen Erol

  Ay əvvəl

  nasil güzel bir kadin

 91. Ahmet Akın

  Ahmet Akın

  Ay əvvəl

  Bir halkla ilişkilerci olarak bu kadına hayranım We love Mother :) ama hala yapılacak şeyler var bu meslek adına diyorki istanbul ve ankarada biraz olsun benimsettim keşke imkanımız olsa çevremizde de bizde bu bayrağı taşıyabilsek ama bu devirde çok daha zor iş bilmeyenler işin başına geçince işi bilenlerin değeri kalmıyor

 92. hakan türker

  hakan türker

  Ay əvvəl

  Kusura bakmayın hanımlar, Annemiz sadece hanımlar için konuşmadı. Şu kısa sohbetten hepimiz çok müstefid olduk.

 93. Probis

  Probis

  Ay əvvəl

  ''Allahtan Haldun Dormen'le evliydim de tiyatrodan birazcık anlıyordum'' :)

 94. E EE

  E EE

  Ay əvvəl

  Biri vatanım, diğeri meslegim..

 95. azimlisıçan hukukokuyacak

  azimlisıçan hukukokuyacak

  Ay əvvəl

  Bu video bana cesaret veriyor 😊😊

 96. Celal Çelik

  Celal Çelik

  2 ay əvvəl

  Ne yazık ki sizin gibi zeki ve idalist aydın birini ilk defa tesadüfen burda dinledim eli öpülecek insan sonsuz saygı veselamlar.Size sağlıklı mutlu huzurlu bir ömür dilermi

 97. Aleyna Nur

  Aleyna Nur

  2 ay əvvəl

  Hiç bitmesin istedim konuşma... Harikasın Betûl Anne 🌷❤

 98. Rüya

  Rüya

  2 ay əvvəl

  rehber matematik sayesinde tanıyan ve araştıran kaç kişiyiz ?

 99. Hüseyin Nergiz

  Hüseyin Nergiz

  2 ay əvvəl

  Kısa ama çok değerli bir anlatı. Videonun başlığında yazım hatası olmuş: "Çevirin" olmalı.

 100. itinayla her şeye salça olunur

  itinayla her şeye salça olunur

  2 ay əvvəl

  12:59 SO WHAT amakjsjdjwjrjgjkdlsöeödc

İrəli